Розгадайте ребус
Закінчіть рядок
Знайдіть відмінності
ЗАНЯТТЯ 5
Тема : Моя сім’я. Проведення різноманітних ліній. Цифри від 6 до 10. В країні геометричних фігур.
Мета:Розширювати і поповнювати знання дітей про сім’ю. Розвиватизв’язнемовлення,вмінняспілкуватися з однолітками. Розвивативмінняробитизвуковийаналіз слівтанавички письма в зошиті.Ознайомити з цифрами5 - 10. Вчити розпізнавати геометричні фігури. Вдосконалювати вміння правильно користуватисьписьмовимприладдям. Розвиватикисті рук, готувати до письма. Виховуватиповагу до батьківоднолітків.
Перебіг заняття
І. Привітання
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашому у класі
Діти просто
Мо-лод-ці!
II. Повтореннявивченого.
1. Відгадування загадок про овочі і фрукти
Печуть мене, смажать і варять,
Їдять мене і дужехвалять.(Картопля)
На городі в нас грядки,
На грядках – рясні листки:
Там зростаютьмалюки,
Зелененькі …(Огірки)
Соковите, червоненьке,
Круглобоке, солоденьке.(Яблуко)
Лампочка вгорівисіла,
Стала смачна, пожовтіла.
Діти лампочку зірвали,
Запетитомскуштували.(Груша)
2. Гра «Так чині».
Скажіть, співає сом пісні?
Не гайтесь з відповіддю! (Ні)
Чиможе стати у вогні
Вода холоднимльодом? (Ні)
Скажітьмені, червоний мак
Всічневу пору квітне? (Ні)
А крокодили на сосні
Своїбудуютьгнізда? (Ні)
Чиможевищегірлітак
Увишинузлетіти? (Так)
Узорипишні на вікні
Мороз малюєвзимку? (Так)
До забіяк і розбишак
Чи є в людей повага? (Ні)
Коли розсердитьсяїжак,
Слона вінможевбити? (Ні)
Річкабіжить у долині,
Чи є у неї ноги? (Ні)
Чи правда це, щововк у смак
Наївся груш і яблук? (Ні)
А підкінецьскажітьмені,
Цікавагра у " Так чині "?( Так )
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Привітання в колідрузів.
2. Слуханняказки «Три ведмеді» з розглядомілюстрацій.
- Чисподобалась, діти, вам сім’яведмедів? Чому ?
3. Авторськекрісло. Розповідідітей про свою родину.
Фізкультхвилинка
Хмарка на небі (підняли руки вгору),
Подув вітерець (помахали руками),
Полетілисніжинки (імітуютьрухисніжинок),
Закружляли у повітрі (кружляння),
Опустилися на землю (присіли).
ІV. Проведення різноманітних ліній
1. Штрихування різними лініями.
2. Письмо прямих і похилих ліній в зошитах в косу лінію
3. Дидактична гра «Де чия модель, впізнай і з малюночком з’єднай!»
(на картках малюнки – поряд звукові моделі слів. Завдання: впізнати, яке слово якій моделі відповідає)
Фізкультхвилинка (музична)
V. Розвиток математичних навичок
1. Лічба в межах 10.
2. Знайомство з цифрами 6 – 10
3. Попереднє – наступне
4. Дидактична гра «З’єднай – відгадай!». (завдання на картках)
ЗАНЯТТЯ 4
Тема. Овочi. Фрукти. Письмо прямих і похилихліній. Усналічба. Числа від 1 до 5. Поняття «попереднє», «наступне» число.
Мета: Розширювати словник, збагачуватизнаннядітей про овочі, фрукти, розвиватизв’язнемовлення, уміннябудуватиреченняукраїнськоюмовою, розвиватиінтерес до навчання; даватипервіснізнання про органиартикуляційногоапарату;готуватидітей до навчанняграмоті (письму); учити правильно тримати ручку, олівець, сидіти за партою; розвиватидрібнім'язи руки; продовжити формуватиуявлення про число та рахунок; ввести поняття «попереднє», «наступне» число.
Обладнання.Малюнкиовочів, фруктів, іграшкаїжачка, лічильнийматеріал.
Перебіг заняття
І. Привітання
- Усі сідаймо тихо, діти, Домовляймось не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко влад відповідати.
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
ІІ. Повторенняматеріалу.
1. Гра «Відгадайте слово»
Шко- (ляр, рка, ла), олі-(вець), учи-(тель), уче-(ниця), порт-(фель), руч-(ка), пе-(нал), зо-(шит), дош-(ка), крей-(да).
2. Поділ слова на склади.
(Вчительпоказуєіграшку – учнівимовляють слово – назвуіграшки, ділять слово на склади, визначаютькількістьскладів)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Створенняігрового моменту
- Хто ж буде нам допомагатисьогодні?
Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий,
Вдень ховається, вночі –
Йдешукатьсобіхарчі.
Весь ізтонкихголочок,
Як вінзветься? … (їжачок).
- Діти, щозбирає на своїголкиїжачок? (Яблука, груші, гриби).
- Їжачокбігаєлісом, полем, а інколизбігаєна городи та садки. Ось і нам вінрозповість, що росте в саду та на городі.
2. Бесіда про овочі.
- Яківизнаєтеовочі?
- Якіростуть в землі, а які над землею?
3. Відгадування загадок:
Сидить баба на грядках,
Вся закутана в хустках. (Капуста)
Мене солять, маринують
Та на зиму консервують.
Здогадавсявже, дружок,
Хто я, мабуть, … (Огірок).
Сидитьдівчина в коморі,
А коса її на дворі. (Морква)
Я кругленька, червоненька,
З хвостиком біленьким. (Редиска)
Червоний Макар по полю скакав,
У салат – солодкий, а у борщ –
Гіркийстрибав. (Перець)
Я росла в темнійтемниці,
Як зросла – взяли у світлиці.
З мене шкуру всідеруть,
Мене варять, мене труть.
Відгадайте, хто ж я є,
Скажітьвивжеім’ямоє. (Картопля)
Математический диктант - отличный способ развивать ориентироваться на листе и подготовить ручку к письму
ЗАНЯТТЯ 3
Тема. Кольори
Мета: ознайомити дiтей iз назвами кольорiв; збагачувати лексичний запас; вчити будувати речення; уточнити i поглибити уявлення дiтей про процес i результат лiчби; розкрити правила лiчби.
Хід заняття
1. Привітання
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашому у класі
Діти просто
Мо-лод-ці!
2.Повторення матерiалу
— Про що ми розмовляли і що вивчили на попередньому заняттi?
3. Вивчення нового матерiалу
Дiти, вiдгадайте загадку — i дiзнаєтесь, хто завiтав до нас на заняття.
Влiтку медом ласував,
досхочу малини мав.
А як впав глибокий снiг,
Вiн поспати трохи літ. (Ведмiдь)
— Подивіться, який ведмедик прийшов до нас на заняття! (М’яка iграшка)
Вiн у нас казковий, рiзнокольоровий! Вiн допоможе нам вивчити назви кольорiв. (Дiти розглядають iграшку i називають кольори за допомогою вчителя.)
— Дiти, до нас на урок прибiгло ще одне звiрятко. Хто це?
З нiрки вибiжу мерщiй,
Щоб знайти собi харчi,
Потiм знов сиджу в норi,
Бо страхаюсь пазурiв.
Найстрашнiший на весь свiт
Є у мене ворог — кiт. (Миша)
— Давайте розглянемо, якого кольору мишка? (М’яка iграшка)
ЗАНЯТТЯ 2
Тема. Школа. Навчальнi речi
Мета: ознайомити учнiв iз новими словами; розвивати умiння давати вiдповiдi на запитання українською мовою; продовжувати ознайомлення iз зошитом у клiтинку; виховувати дбайливе ставлення до своїх i чужих речей.
Перебіг заняття
1. Привітання
Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок.
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на урок.
2.Повторення матерiалу
— Якi слова вивчили на попередньому заняттi? (Учитель, ученъ, учениця,учнi, школяр, школярка,школярi)
3. Вивчення нового матерiалу
— Сьогоднi ми вирушаємо в подорож до Країни шкiльних речей. Ми дiзнаємося, як називаютъся предмети, якими ви будете користуватися в школi. Для цього менi потрiбна ваша допомога.
Перший предмет — портфель (показати). Хто знає, для чого вiн потрiбен?
Портфель — мiй друг i помiчник,
Я до портфеля дуже звик,
Бо вiн для мене залюбки
І ручку носить, і книжки.
— Що ж знаходиться у нашому портфелi? Це — пенал.
Розповiм я, щоб ви знали,
Для чого у нас пенали.
Щоби ручки не губились,
Щоб в портфелi не сварились,
Щоб знайти було їх зручно,
Пенал зробив майстер влучно.
— А тепер вiдгадайте, дiти, що знаходиться в пеналi.
• Виводить букви i слова ота цiкава штучка,
В руцi виблискує здаля нова, гарненька... (ручка).
• Всяк школяр його шанує,
Бо вiн пище, ще й малює.
Хто ж цей добрий молодець?
Це звичайний... (олiвець).
4. Розвиток мовлення. Робота зi звуками
— Дiти, на який звук починається слово олiвець? Правильно, на звук [о].
Гра «Спiймайте звук»
Мо, по, ри, ко, во, оз, со, ле, да.
— Дiти, ще в школi ви кожного дня будете користуватися зошитом. Чиє у словi зошит звук [о]?
— Я буду показувати вам, як писати, на дошцi. Чи є у словi дошка звук [о]?
Аписати я буду крейдою. У словi крейда є звук [о]?
5. Фiзкультхвилинка
Руки в боки, нахились: вперед, назад.
І направо, i налiво, щоб нiчого не болiло.
Раз, два, три,чотири — набираємося сили.
Туди-сюди повернись,
До товарища всмiхнись.
6. Вправи на розвиток фонематичного слуху
Нора, нора, нора, гора, нора.
Коза, коза, лоза, коза, коза.
7. Математика
— Дiти, про якi геометричнi фiгури ми згадували на попередньому заняттi? (Трикутник, квадрат, круг) Хто намалював вдома цi фiгури? Скiльки ви їх намалювали?
З яким "багажем" повинна йти дитина до школи?
Що йому дійсно потрібно знати і вміти, щоб бути успішним і не зазнавати труднощів у навчанні?
Практично на всіх мовах світу вік від 3 до 7 років вважається дошкільною. Це вік формування навичок, необхідних для систематичного навчання.
Школа - важливий етап в житті кожної дитини, шкільна успішність проектується на подальше життя, тому батькам хочеться, щоб дитина йшла до школи досить підготовленим. Що потрібно знати майбутньому першокласнику, і як повинен він себе вести?
Чому і як ми вчимо малюків?
Існує ціла індустрія по підготовці дітей до школи. Практично з самого народження іграшки малюка починають ділитися на розважальні та розвивальні. Саме граючи, дитина оптимально розвиває якості, які допоможуть їй у школі: увага, концентрацію, пам'ять, кмітливість, посидючість, дрібну моторику і логіку. У що грати?
Та в що завгодно! Загадувати і відгадувати загадки, рухатися до перемоги в улюблених настільних іграх-"бродилка" або напружувати свій розум, із захопленням збираючи логічні пазли.
Кожен сучасний батько знає, що малюк має бути готовий до школи, і чим раніше почнеться ця підготовка, тим успішніше дитина буде не тільки в школі, але і в житті. «Після трьох уже пізно» - девіз прихильників раннього розвитку. Вони абсолютно впевнені: чим раніше почнеться інтелектуальний розвиток, тим простіше буде дитині адаптуватися в шкільному житті. Книга - головне джерело знань, тому розвиваюча книжка - основний супутник будь-якої дитини від коляски до 1 вересня.
Прописи, букварі, збірки вправ, тести на логіку давно перестали бути атрибутами шкільного життя і повним складом перейшли в життя сучасного дошкільника. За статистикою, 80% дитячих книжок, надрукованих в Україні, присвячені саме підготовці до школи. Попит народжує пропозицію.
А адже шкільна успішність визначається не кількістю написаних до 1 вересня палиць і не швидкістю читання книг. В основі успішного шкільного навчання лежить готовність дитини впізнавати і приймати світ, комфортно і вільно відчувати в цьому світі себе. Це так просто і так складно одночасно
ЗАНЯТТЯ 1
Тема. Знайомство. Школа
Мета: познайомитися з учнями; повторити правила спiлкування з дорослими, однолiтками; ознайомити учнiв iз зошитом в клітинку, вимогами до оформлення зошита; повторити назви геометричних фiгур; поняття «ліворуч», «праворуч».
Перебіг заняття
1. Привітання
- Добрий день, діти!
Продзвенів і стих дзвінок. Починається урок.
Всі за парти тихо всілись
І на мене подивились.
Мотивація
До уроку всі готові?
Вирушаємо в дорогу.
Візьмемо ми цей девіз:
«Будь уважним, не лінись!»
2. Ознайомлення зi словами:учитель, учень, учениця, учнi, школяр, школярка, школярi.
Загадки
В сумцi — зошити, буквар.
То до шкоди йде... (школяр).
Дає здоров’я спорт,
Вагу — солодкий торт,
Мед — працьовитi бджоли,
Знання глибокi — ... (школа).
3. Вивчення вiрша
Спитає вчитель — треба встать,
Дозволить сiсти,— тихо сядь,
Сказати хочеш,— не шуми,
А тiльки руку піднiми.
7. Розвиток мовлення. Робота зi звуками
— Послухайте вiрш про сома (малюнок) i скажiть, який звук повторюється найчастiше?
Сом наївся досхочу:
Ситно сому-вусачу.
Спочиває сивий сом:
— Ой, солодкий сниться сон!
— Де живе сом? Придумайте слова, якi починаються на букву С.
8. Математика
— Давайте порахуємо, скiльки дітей прийшло сьогоднi на заняття.
— Скiльки дiвчат? Скiльки хлопцiв?
(Повторення геометричних фігур. Ознайомлення iз зошитом. Робота в зошитi.)
4. Слова ввiчливостi, привiтання: «Доброго ранку», «Добрий день», «Добрий вечір», «Привiт» (для друзiв),«До побачення», «На все добре».
5. Обговорення ситуацiї
ЗАПАМ’ЯТАЛА
Научила доню мати
«До побачення» казати
І дiвча отi слова
Нi на мить не забува.
Ступить з двору на порiг:
— До побачення!— до всiх...
— Чи правильно вживала дiвчинка слова «До побачення?» Коли потрiбно їх казати?
6. Фiзкультхвилинка.
Раз, два — дружно встали,
Велетнями ми всi стали.
Руки в сторони, як крила,
І на пояс — три-чотири.
Вправо, влiво повернулись,
Нахилились i прогнулись.
Раз — присiли, два — присiли,
І за парти тихо сiли.
7. Розвиток мовлення. Робота зi звуками
— Послухайте вiрш про сома (малюнок) i скажiть, який звук повторюється найчастiше?
Сом наївся досхочу:
Ситно сому-вусачу.
Спочиває сивий сом:
— Ой, солодкий сниться сон!
— Де живе сом? Придумайте слова, якi починаються на букву С.
8. Математика
— Давайте порахуємо, скiльки дітей прийшло сьогоднi на заняття.
— Скiльки дiвчат? Скiльки хлопцiв?
(Повторення геометричних фігур. Ознайомлення iз зошитом. Робота в зошитi.)
ТРИКУТНИК
КВАДРАТ
КРУГ
Коментарi