Практичний психолог Педагог соціальний
Білан Яна Вікторівна Марченко Лариса Миколаївна
Проблема, над якою працює соціально-психологічна служба шкільного підрозділу НВК:
підвищення професійної компетентності у соціально-психологічному супроводі школярів під час адаптації до нових умов навчання, соціальний-психологічний захист всіх учасників навчально-виховного процесу.
Основна мета діяльності соціально - психологічної служби:
створення сприятливих умов для навчання, виховання,всебічного розвитку особистості.
Завдання соціально-психологічної служби :
- проведення індивідуальної та групової діагностичної роботи
- здійснення консультативної та розвиваючої роботи
- сприяти поліпшенню соціально-психологічному клімату в учнівських, педагогічному та батьківському колективах;
- реалізація профілактичного та просвітницького напрямку роботи соціально-психологічної служби закладу;
- соціально-педагогічна робота та соціально - правовий захист дітей, що потрапили в складні життєві обставини, постраждали від складних суспільно-політичних умов; переселенців з окупованих територій та Східних областей України;
- допомога в професійному та життєвому самовизначенні старшокласників.
- розвиток творчих здібностей учнів;
- 28 грудня відбувся семінар - тренінг
Методичні рекомендації щодо організації психолого-педагогічного супроводу дітей, які потребують додаткового захисту та опинилисяв складних життєвих обставинах.
Події останніх місяців, які відбуваються в Україні, вкрай складна соціально-політична ситуація у суспільстві показали необхідність соціально-психологічного захисту і психологічної допомоги як дітям і окремим людям, так і цілим соціальним групам.
Майже рік Україна переживає складну соціально-політичну ситуацію. Продовжуються бойові дії в Донецькій і Луганській областях, не зменшується потік біженців з окупованих Криму і Севастополя. Десятки тисяч людей змушені покинути свої домівки і тимчасово переміститися в інші регіони нашої держави. За останніми даними Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) понад 230 тисяч людей стали вимушеними переселенцями. Є сім’ї, що втратили житло, своїх близьких, є поранені.
За даними психологічного дослідження, що проводилося під егідою Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Донецькій області, майже 40 % дітей віком 7-12 років та більше половини дітей віком 13-18 років стали безпосередніми свідками подій, що пов’язані з війною. Відповідно 14 % та 13 % бачили танки та іншу військову техніку, 13% та 22 % бачили бої та сутички, 4 % і 15 % побиття знайомих людей, 6% та 5% стали свідками погроз застосування зброї. Декілька дітей з опитаних бачили вбитих і поранених. 76 % дітей віком 7-12 років та 43% дітей віком 13-18 років відчували страх, коли ставали свідками вищеописаних подій.
«Конфлікти та шляхи їх подолання»
28 грудня 2017 року для учителів навчально – виховного комплексу «ГАРМОНІЯ» відбувся семінар-тренінг «Конфлікти та шляхи їх подолання»
Під час семінару-тренінгу учасники дізналися про сутність конфлікту, розглянули позитивні та негативні сторони конфліктів, стилі їх вирішення та стратегії поведінки в конфлікті.
Журомська Л.М., методист-психолог СМЦ ознайомила педагогів закладу з методам конструктивного вирішення конфліктів.
Учителі отримали практичні поради, як відрізняти позиції людини в конфлікті від її справжніх інтересів і потреб, а також навчилися застосовувати діалог у якості основного інструменту розв’язання проблем і прийняття рішень.
Піж час роботи присутні практикувалися у створенні «Я-висловлювання», використовували техніки активного слухання, вчитися управляти своїми емоціями, краще розуміти себе.
Довірчі відносини, які склалися між учасниками тренінгу, посилили потрібний результат.
Учителі високо оцінили рівень організаційної та методичної підготовки семінару-тренінгу, висловили подяку СМЦ та адміністрації НВК «ГАРМОНІЯ» за створення сприятливих умов для роботи.
Полезные адреса и контакты в Северодонецке для переселенцев
Вы прибыли из зоны АТО. Куда обращаться?
Городское управление ГСЧС Украины в Луганской области
г. Северодонецк, ул. Новикова, 1-б
(маршрут № 5, остановка «Молодежная» или «Завод Сопротивления»),
тел. 70-30-76 с понедельника по пятницу с 8.00 до 17.00,
тел. 4-34-17, 70-21-84, круглосуточно.
Иинформация о выезде из зоны АТО на сайте www.vpo.gov.ua
Коментарi